Blog o kawie, herbacie, ale również o innych fantastycznych naparach.
zielona herbata zalety

Dlaczego warto pić zieloną herbatę? Poznaj 5 powodów.

Reklama

Kto nie kocha popijać filiżanki kojącej gorącej herbaty lub odważnej, bogatej kawy w zimny zimowy poranek? Ale czy kiedykolwiek rozważałeś korzyści zdrowotne związane z piciem zielonej herbaty? W ostatnich latach badania wykazały, że picie tego szczególnego rodzaju herbaty może przynieść wiele korzyści dla organizmu i ogólnego samopoczucia. Wiele badań przeprowadzonych przez renomowane uniwersytety i organizacje naukowe wykazało liczne pozytywne skutki picia zielonej herbaty, począwszy od poprawy funkcjonowania mózgu po wspomaganie odchudzania. Weź więc kubek, usiądź w swoim ulubionym fotelu i zrelaksuj się, dowiadując się więcej o tych 5 niesamowitych korzyściach!

  1. Jednym z głównych powodów, dla których powinieneś pić zieloną herbatę jest to, że zawiera ona przeciwutleniacze, które mogą pomóc w ochronie organizmu przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki. Te wolne rodniki to cząsteczki, które mogą powodować uszkodzenia komórek i tkanek, co może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Pijąc zieloną herbatę, dostarczasz swojemu organizmowi silnych przeciwutleniaczy, które pomogą zwalczyć te szkodliwe cząsteczki.
  2. Innym powodem, dla którego powinieneś pić zieloną herbatę, jest fakt, że wykazano, iż poprawia ona zdrowie serca. Badania pokazują, że picie zielonej herbaty może zmniejszyć poziom cholesterolu, obniżyć ciśnienie krwi, a nawet zmniejszyć ryzyko udaru lub ataku serca. Przeciwutleniacze w zielonej herbacie pomagają również zmniejszyć stan zapalny w tętnicach, co pomaga utrzymać je w zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu. Może to być szczególnie korzystne dla tych, którzy mają wcześniej istniejące choroby serca lub tych, którzy są zagrożeni rozwojem jednego w przyszłości.
  3. Zielona herbata zawiera również związki zwane katechinami, które okazały się mieć właściwości antyrakowe. Badania wykazały, że niektóre z tych katechin mogą hamować wzrost komórek w niektórych typach komórek rakowych, jednocześnie indukując apoptozę (zaprogramowaną śmierć komórki) w innych. Oznacza to, że spożywanie tego napoju może potencjalnie zmniejszyć ryzyko rozwoju niektórych rodzajów nowotworów w dół linii.
  4. Badania wykazują, że picie zielonej herbaty może pomóc zwiększyć metabolizm i wspomóc wysiłki związane z utratą wagi, jak również! Czyni to poprzez zwiększenie termogenezy (produkcja energii cieplnej wykorzystywanej do spalania kalorii) i utlenianie tłuszczu (rozkład tłuszczów). Oznacza to, że jeśli szukasz trochę dodatkowego impulsu, jeśli chodzi o zrzucenie kilku dodatkowych kilogramów, dodanie kilku filiżanek zielonej herbaty do swojej diety każdego dnia może zrobić tylko sztuczkę!
  5. Wreszcie, picie zielonej herbaty może również pomóc w poprawie funkcji poznawczych i czujności umysłowej ze względu na zawartość kofeiny i innych związków, takich jak L-teanina, znajdujących się w jej liściach – oba znane z właściwości energetyzujących! Dodatkowo badania sugerują, że spożywanie tego napoju może nawet pomóc w ochronie przed związanym z wiekiem spadkiem sprawności umysłowej poprzez zwiększoną ochronę antyoksydacyjną w samym mózgu!
korzyści z picia zielonej herbaty

Chcesz poczytać o zielonej herbacie nieco więcej? Zapraszamy do zaprzyjaźnionego serwisu: swiatherbatyikawy.pl

Facebook
Twitter
Email
Print

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related article